Agrafki krawieckie

Sortuj produkty
sortuj wg :

Agrafki - przydatne w krawiectwie

Agrafki to elementy bardzo istotne w pracy krawcowej, z wieloma tkaninami. Często zapomina się, jak duże znaczenie mają one w kryzysowych sytuacjach, takich jak: zepsute ubranie lub szybkie zwężenie ubrania. 

Agrafki krawieckie wykonane są z metalowego drutu i służą głównie do spinania dwóch części materiału. Stanowią podstawowe akcesoria krawieckie każdej, dobrze zaopatrzonej pasmanterii. 

1 2

Agrafki małe i duże — różne rodzaje agrafek

Zapięcia krawieckie mają wiele form i kształtów, tak samo jest w przypadku agrafek. Występują w przeróżnych odmianach — najczęściej oferowanymi są klasyczne zestawy w tuzinach oraz eleganckie, z cyrkoniami agrafki ozdobne.

Agrafki w zestawach występują w kilku rozmiarach, są to większe i mniejsze odmiany, tak, aby każdy mógł dobrać odpowiednią długość do swojego projektu. Długości zaczynają się od 19 mm, a kończą na 60 mm. Wybór rozmiaru zależy w głównej mierze od tego, jak duża jest tkanina oraz co jest obiektem naszej pracy. Kolory występujące to przeważnie niklowany srebrny, czarny oraz rzadziej występujący złoty kolor.

W ofercie posiadamy agrafki szkockie w 3 kolorach, które używane są z powodzeniem w swetrach i w żakietach — charakteryzują się klasycznym designem. W Pasji znajdziesz też specjalną pozycję dla dziewiarek, czyli kolorowe agrafki dziewiarskie. Ponadto naszą propozycją są także agrafki dziecięce, nazywane bezpiecznymi, przeznaczone dla najmłodszych. Łatwo jest je rozpoznać, dzięki kolorowej blokadzie.

Gdzie zastosować agrafki krawieckie?

Z racji nieustannego rozwoju mody oraz pojawiania się nowych trendów wykorzystać można ozdoby na wiele różnych sposobów. Pojawiają się nowe zajawki, w których stosowane są agrafki, na przykład: piercing. Ciekawostką może być fakt, iż wędkarstwo to także dziedzina, w której spotkasz te metalowe akcesoria.

Pomysły na zastosowanie agrafek:

  • łączenie dwóch części materiału — odzież, krawiectwo,
  • haczyki do łowienia ryb — wędkarstwo,
  • element broszki ozdobnej,
  • spinanie bandaży lub wykonywanie temblaków,
  • zdobienie odzieży czy akcesoriów za pomocą agrafek ozdobnych,
  • wykorzystanie w biżuterii — na przykład: kolczyki,

 

Istnieje o wiele więcej zastosowań, lecz nie sposób je wszystkie wymienić. Wszystko zależy od kreatywności i pomysłowości. W Pasmanterii Pasja doradzimy Tobie, które agrafki krawieckie wybrać do danego projektu!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Płatności tpay
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl