Sznurek Sutasz

Sortuj produkty
sortuj wg :

Sznurek Sutasz - biżuteryjny

Sutasz jest wykorzystywany głównie przy wyrobie biżuterii. Jest on połączeniem dwurdzeniowej tasiemki, która jest „obudowana” kolorowymi nićmi — w efekcie dostajemy piękny, cienki, lśniący sznur. Idealnie nadający się do haftu ręcznego. Sznurek sutasz o grubości 3 mm stanowi także podstawę do wszelkich ozdób pasmanteryjnych i wyrobów DIY

1 2 3 4

Sznurek Sutasz do tworzenia biżuterii

Nazwa sutasz pochodzi od francuskiego słowa soutache, które oznacza szamerunek, czyli ozdobne zapięcie. Taka forma wykorzystania sutaszu popularna była szczególnie w kostiumach sakralnych, ornatach noszonych przez księży. Dzisiaj sutasz kojarzy się głównie z biżuterią. Dzięki popularnym projektantom wielu początkujących uczy się techniki „haft sutasz biżuteryjny”, polegającego na zszywaniu tasiemek za pomocą igły. Tasiemka musi być nałożona jedna na drugą. Kolczyki i bransoletki to jedne z wielu końcowych produktów, gdzie wykorzystać możesz sznurki sutasz. Warto dodać, że z reguły wzory takiej biżuterii wykraczają daleko poza klasykę. Dlatego też szybciej na takie rozwiązania skuszą się odważne osoby, niebojące się dużych i kreatywnych dodatków.

Chcąc stworzyć atrakcyjne ozdoby ważnym przedmiotem, będą kamienie szlachetne — są one nieocenione oprócz sutaszu do biżuterii handmade. Przede wszystkim często widzianymi są kaboszony czy mniejsze kryształki. Właśnie to one stanowią centralny punkt kolczyków, który to otacza sutasz. 

Gdzie kupić sznurki sutasz? - Pasmanteria Pasja

Sznurek sutasz najlepszej jakości w bogatej kolorystyce zakupisz w Pasmanterii Pasja. Oferujemy kilkadziesiąt kolorów, po kilka odcieni z tego samego koloru. Na sklepowych półkach polecamy zapoznać się z pozycją: sutasz wiskozowy Pega. Jest to sznurek biżuteryjny czeskiej produkcji od marki Pega, który jest bardzo popularny wśród naszych klientów. Charakteryzuje się pięknym połyskiem, co jest niewątpliwą zaletą w dekoracjach z niego zrobionych. Sznurek pakowany jest w pięćdziesięciometrowych rolkach, lecz sprzedajemy go na metry, aby dać Państwu możliwość wyboru dowolnej długości sutaszu.

Dowiedz się więcej: czym jest sutasz i jak go wykorzystać?

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Płatności tpay
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl