Naturalna wstążka jutowa do dekorowania i zdobienia

Wstążki jutowe - juta ozdobna

Sortuj produkty
sortuj wg :

Ozdobne wstążki jutowe

Wstążka jutowa to materiał dekoracyjny naturalnego, roślinnego pochodzenia, stworzonego z juty. Tkanina ta posiada splot płócienny — jest dosyć lekka i delikatna. 

Wstążki jutowe, które sprzedajemy, pochodzą od uznanego producenta, cechującego się szerokim wyborem materiałów jutowych, jak i wstążek ozdobnych. W naszej pasmanterii masz możliwość zakupu na metry, kilku dowolnych, charakterystycznych wzorów dla juty ozdobnej.

Kolory, które spotkasz to przeważający beż lub kolor naturalny w różnych odcieniach. Niektóre wstążki dekoracyjne są także zabarwione farbami w kolorowe odcienie, co tylko urozmaica wybór.

1 2 3 4

Kreatywne zastosowanie wstążek jutowych

Tasiemki jutowe mają niewątpliwie, dużą zaletę — mogą być wykorzystywane w wielu większych i mniejszych dekoracjach o różnorodnych tematykach! Moda na jutę zaczęła się dawno temu, a teraz jest urozmaicana nowymi kolorami i wzorami wstążek. Naturalne pochodzenie w 100% przemawia za jego popularnością w wielu dziedzinach. Miłośnicy naturalnych ozdób, projektów ekologicznych i dekoratorzy wnętrz uwielbiają korzystać ze wstążki jutowej. 

Najpopularniejszymi pomysłami na wykorzystanie wstążek jutowych są: 

  • akcesoria florystyczne — dekoracje bukietów i wiązanek,
  • scrapbooking,
  • dekoracje odzieżowe i akcesoriów odzieżowych,
  • aranżacje ślubne,
  • wystrój domu czy sal eventowych,
  • ozdoby świąteczne.

 

Poza wymienionymi okazjami i miejscami wykorzystania juty jest wiele innych, kreatywnych pomysłów na jej zastosowanie. Warto zastanowić się, nad skomponowaniem jej ze sznurkiem jutowym, który tylko urozmaici naturalną ozdobę! Jeśli chcielibyście połączyć wstążkę z grubszym materiałem, polecamy między innymi grube liny bawełniane, także w naturalnych odcieniach.

Naturalne wstążki jutowe w wielu odmianach!

W ofercie posiadamy dziesiątki kreatywnych wzorów, które dostępne są w różnych szerokościach. Niektóre z nich, różnią się tylko małymi detalami. Oprócz standardowego wzoru w kratkę, w pasmanterii Pasja znajdziesz wiele innych wiązań juty, dopasowanych na potrzeby każdej aranżacji.

Część wstążek okraszona jest metalizowanym połyskiem w srebrnym i złotym kolorze, co będzie na przykład dobrym wyborem na święta Bożego Narodzenia. Natomiast kolorowe wstążki jutowe przyozdobią dosłownie wszystko na powitanie wiosny i święta Wielkanocne. Nowożeńcy także znajdą coś dla siebie w postaci białych kombinacji, z kreatywnymi szlaczkami.

Warto zaznaczyć, że istnieją dwie różne odmiany wstążek jutowych, ze względu na jej budowę:

  • Obszyta — charakteryzuje się równymi bokami, gdyż obszyto ją podczas produkcji, dzięki temu juta zwięźle się trzyma formacji, w którą została ułożona.
  • Nieobszyta — łatwo ją rozróżnić, z reguły jest bardziej postrzępiona, ponieważ nie posiada nitki, która zwarcie by ją trzymałą, częściej posiada większe kratki w klasycznym wzorze.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Płatności tpay
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl