Nici lniane

Sortuj produkty
sortuj wg :

Ozdobne nici lniane

Nici z lnu to jedne z podstawowych, naturalnych produktów w naszym sklepie online. Stanowią one asortyment użytkowy wielu szwalni i pracowni krawieckich. Tego typu naturalne nici lniane sprawdzają się doskonale w: rękodzielnictwie (do szydełkowania) oraz szyciu ręcznym, jak i maszynowym. Co więcej, jeśli masz choć trochę wyobraźni, nici te będą stanowiły doskonały dodatek ozdobny w scrapbookingu, a także w decoupage.

1 2

Nici lniane do szycia — wybór w pełni ekologiczny

Trendy stosowania naturalnych produktów sprawiły, że nici lniane zyskały mocno na popularności i są często wykorzystywane w ekologicznych projektach, na zmianę z nićmi bawełnianymi. Mają one bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Charakteryzuje je bardzo dobra wytrzymałość i odporność na zerwania, dzięki czemu to perfekcyjny wybór do szycia na maszynie. Dzięki takiej strukturze lniane nici mogą zastąpić wszelkie, inne nici szwalnicze i są jak najbardziej odpowiednie do szycia jeansów czy górnych części garderoby. Odzież lniana znana jest z tego, że znakomicie „oddycha”, co zawdzięcza naturalnemu pochodzeniu tego rodzaju nici.

Nici lniane do szycia ręcznego mogą występować w różnej grubości. W Pasmanterii Pasja jest to zazwyczaj około 1 milimetra. Grubsze modele nici lnianych, które mają kilka milimetrów grubości, przeznaczane są najczęściej do produkcji skórzanych torebek. Warto dodać, iż zaczęto także nimi zdobić prezenty i wymyślać kreatywne ozdoby opakowań. Natomiast cieńsze modele naturalnych nici lnianych, oprócz wspomnianego szycia to również doskonały wybór do haftowania.

Nici lniane można spotkać również pod inną nazwą — sznurek dratwa. Jest on delikatnie woskowany, pakowany zazwyczaj w duże szpule. Można go spotkać często we wszelakich dodatkach kaletniczych, w rymarstwie oraz wiązaniach szewskich.

Nici lniane do szydełkowania w Pasmanterii Pasja

Wszystkie, naturalne nici z lnu w naszej ofercie produkowane są w Polsce. Gwarantujemy jakość w bardzo atrakcyjnej cenie, oferując różne rozmiary szpulek nici lnianych - 30, 50 oraz 100 gramów! Oprócz surowych i naturalnych kolorów posiadamy piękne, barwione nici lniane, które mogą być „strzałem w dziesiątkę” do robótek ręcznych na szydełku. Do szydełkowania tymi cienkimi nićmi polecamy najodpowiedniejsze dla nich szydełka metalowe. Popularnym projektem w ostatnim czasie jest szydełkowana biżuteria z nici lnianych. Dlatego, warto zaopatrzyć się z mniejsze szpulki nici, które są nabłyszczane i powodują piękny połysk na każdym dziele.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Płatności tpay
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl