Druty do dziergania

Sortuj produkty
sortuj wg :

Druty do robótek — podstawowe akcesoria dziewiarskie

Słyszałaś pewnie o ręcznych robótkach, które niegdyś każda babcia praktykowała z wygodnym fotelu. Kiedy nie było jeszcze komputerów i internetu to dzierganie było bardzo popularnym zajęciem na relaks i odprężenie. Niezbędnym akcesorium do tego zajęcia były druty. Robótki powróciły do łask i coraz częściej próbują w nich swoich sił młode osoby. Istnieje wiele technik, lecz najważniejsze to poznać podstawy, które pomogą Ci nabrać wprawy. Przy pomocy drutów wydziergać możesz najróżniejsze, kreatywne rzeczy — kolorowe swetry, czapki, koce, szaliki i wiele innych projektów

1 2 3 4 6 7 8

Druty do robienia na drutach — poznaj rodzaje

Wybór drutów do dziergania jest dosyć duży i w głównej mierze zależy od tego, co zaplanujesz dzięki nim stworzyć. Druty wykonane są z różnych materiałów oraz produkowane są w wielu formach. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów ze względu na kształt:

Druty proste — najbardziej klasyczne i znane nawet laikom w zakresie robótek ręcznych, posłużą doskonale do robótek z włóczką, gdzie będziesz przerabiać płaskie części. Warto dodać też, że łatwo będzie Ci się je trzymało podczas pracy, ale problem może się pojawić, gdy masz w planach nabrać dużo oczek. Wspomniany rodzaj jest najdłuższym ze wszystkich dostępnych na rynku - ich długość osiąga około 35cm lub 40cm.

Druty na żyłce — są uniwersalne w wykorzystaniu; zastosujesz je do przerabiania okrężnego, jak i do przerabiania płaskiego. Dużą zaletą tego typów drutów do dziergania jest ich żyłka, gdyż pozwala na nabranie większej ilości oczek niż w przypadku drutów prostych. W zależności od preferencji wspomniana żyłka osiąga długości od 40 do 80 centymetrów.

Druty pończosznicze — spotykane są zazwyczaj w zestawach pakowanych po 5 sztuk. Bardzo je polubisz dzięki ich uniwersalności, lekkości i gwarantują szybkie przerabianie włóczki. Warto wziąć je pod uwagę w sytuacji, gdy masz w planach dzierganie skarpetek, rękawiczek oraz grubszych getrów. 

Wszelkie druty do robótek warto dobrać, tak, aby zapewniały Ci jak największy komfort pracy oraz dawały możliwość wykonania planowanych technik. W tym celu trzeba pamiętać o materiale naszego kluczowego akcesorium. Jesteś początkująca lub poszukujesz tanich drutów? Przyjrzyj się często wybieranym pozycjom w naszej pasmanterii od producenta SKC, takich jak: druty bambusowe lub aluminiowe. Z kolorową włóczką akrylową będzie to bardzo dobre połączenie, które odpłaci się niezwykłym efektem!

Jakie wybrać włóczki do robienia na drutach?

Głównym przedmiotem wykorzystywanym w dzierganiu są motki włóczek. Istnieje bardzo dużo odmian: akrylowe, wełniane, moherowe, poliestrowe, bambusowe i wiele innych. Jak wybrać właściwy model kiedy mamy tyle możliwości? Zastanów się, jaki projekt chcesz wykonać, bardzo polecamy na początek mały kocyk, na przykład dla dziecka. Włóczki akrylowe i bawełniane to jedne z najlepszych opcji do zakupu na druty.

Jeśli dopiero się uczysz, wybierz motki o średniej lub dużej gramaturze, tak, aby oczka były widoczne. Trzeba wówczas dopasować do nich idealne druty, aby nić się nie zsuwała. Tu nasza rada, aby zerkać uważnie na etykiety włóczek - polecamy najbardziej dopasować włóczkę na druty, aby była przeznaczona dla rozmiaru około 5mm. Zwróć uwagę też na kolorystykę  - zacznij od jednolitych, wyrazistych odcieni, a kiedy będziesz nabierać wprawy niczym profesjonalistka, to wydziergaj czapkę z pięknych melanżowych barw, które są bardzo chętnie kupowane! Krok po kroku próbuj nowych rozwiązań, a na pewno pokochasz na stałe robienie na drutach!

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Płatności tpay
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl