Kordonek Ariadna

Sortuj produkty
sortuj wg :

Kordonki Ariadna do szydełkowania

Kordonki do szydełkowania są niezbędne w wytwarzaniu ubrań, torebek, pluszowych zabawek, jak również dodatków – czapek, szalików, rękawiczek i skarpet. Produkuje się je w taki sposób, by miały wzmocniony, dobrze skręcony splot, przy którego użyciu wygoda szydełkowania będzie o wiele większa. Dokonując starannej selekcji kordonków, które oferujemy Klientom, kierowaliśmy się przede wszystkim jakością i trwałością materiału, a także wygodą jego użytkowania i pielęgnowania.

1 2 3 4 19 20 21

Kordonek Ariadna – najlepszy wybór

Ariadna to jeden z największych producentów nici w Polsce, który swoją działalność prowadzi od ponad 120 lat! Głównymi wartościami marki jest produkcja perfekcyjnej jakości nici, zgodnie z zasadami tradycyjnego wyrobu, ale przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych technologii. Ariadna dba o środowisko i kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju. W związku z tym i z jakością wytwarzanych przez siebie produktów poszczycić się może licznymi nagrodami i certyfikatami.

Dlaczego warto wybrać kordonki Ariadna? Nie strzępią się one w czasie pracy, nie matowią i doskonale znoszą próbę czasu. W asortymencie marki Ariadna, której dystrybucją zajmuje się nasza pasmanteria, znajdziemy kordonki idealne do wykonywania zarówno grubych swetrów czy skarpet, jak i delikatnych, filigranowych koronek.

Ariadna – nasza oferta kordonków

W ofercie naszej Pasmanterii Pasja znajduje się bardzo szeroki wybór kordonków do szydełkowania, w tym kordonków Ariadna. Dostępne są te z kolekcji Ada, Aria, Kaja, Karat, Maja oraz Muza. Występują w różnych rozmiarach – od najmniejszych 5, aż po największe 40. Dzięki temu dobrać je można idealnie do planowanego wzoru lub robótki. Wybór kordonków od Ariadna jest tak ogromny, że można znaleźć wśród nich najróżniejsze rodzaje w:

  • stonowanych, delikatnych i eleganckich barwach takich jak delikatne beże, ecru, szarości i granaty,
  • modnych nieco bardziej żywych kolorach takich jak kanarkowy, koralowy, limonkowy, miętowy czy baby blue,
  • energetyzujących, bardzo żywych barwach, cieniowane tzw. ombre – łączące różne kolory z tej samej palety barw,
  • pastelowych, jak również bardzo mocnych, rzucających się w oczy odcieniach, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Ich niebywałą zaletą jest to, że bardzo gładko i miękko otaczają szydełko, dzięki czemu praca nimi jest wyjątkowo przyjemna. Ponadto, wykonywane są z merceryzowanej bawełny najwyższej jakości. Proces merceryzacji wykonuje się w celu uszlachetnienia materiału – dodania mu gładkości, miękkości i zdrowego blasku. Po przejściu tej procedury przestaje się on także gnieść. Wybór bawełny do robótek jest zawsze wyborem trafionym, ponieważ jest to naturalny, miły w noszeniu i oddychający materiał.

Kordonki – jaką grubość wybrać?

Grubości kordonków oznaczone są cyframi 2, 3, 4, 6, 12, gdzie 2 oznacza najcieńszą nić, natomiast 12 – najgrubszą. Grubość jest zależna od ilości nici, których użyto do wykonania splotu w przypadku konkretnego kordonka. Rozmiary 2 i 3 najczęściej stosuje się przy szydełkowaniu bardzo delikatnych serwetek, koronek lub drobnych rzeczy, w których liczy się precyzja i dokładność. Rozmiar 4 doskonale sprawdza się do robienia dekoracji czy ubrań o gęstszym splocie – jest najbardziej popularnym i uniwersalnym wymiarem kordonków. Nici oznaczone cyfrą 6, stosuje się w przypadku nieco grubszych tkanin takich jak kocyki czy swetry, natomiast 12 do wykonywania masywnych dekoracji, dużych poszewek, dywanów, toreb i grubych, ciepłych ubrań.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Płatności tpay
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl