Szydełka tunezyjskie - afgańskie

Sortuj produkty
sortuj wg :

Szydełko do splotów tunezyjskich

Szydełko tunezyjskie, nazywane również afgańskim to rodzaj szydełka na pierwszy rzut oka przypominające długie, proste druty, gdyż długość tych przyborów jest bardzo zbliżona. Szydełko jest bardzo długie, aby utrzymać wszystkie oczka rzędu. Dzierganie szydełkiem afgańskim znacząco się różni od pracy z klasycznym rodzajem.

1 2

Co możesz wykonać szydełkiem tunezyjskim?

Szydełko afgańskie i dzierganie nim ma wiele zalet, które umożliwiają wytworzenie pięknych, kreatywnych dzieł. Jednym z tych atutów są grubsze i mięsiste sploty, co sprawia, że robótka jest zwarta. Co więcej, przedmioty wykonane szydełkiem tunezyjskim poprzez splot afgański mają charakter miękkich rzeczy. Takie projekty nie tylko są oryginalne, lecz także mogą być niezmiernie funkcjonalne.

Dziewiarki najczęściej posługują się tym rodzajem szydełka, gdy planują zrobić grubszy koc, porządną torbę lub na przykład poszewki na poduszki. Wypleciesz nim również miękkie akcesoria jesienno-zimowe, takie jak: czapki lub szaliki. Warto dodać, że sploty afgańskie możesz wykorzystać też do stworzenia kreatywnych wzorów na różnych ubraniach zrobionych z włóczki

Uwaga! Do splotów tunezyjskich zalecamy, aby wybierać szydełka o rozmiar lub 2 rozmiary większe, niż te zalecane na banderoli włóczki.

W Pasmanterii Pasja oferujemy wiele rozmiarów szydełek tunezyjskich renomowanej marki SKC, tak, aby mogły sprostać w działaniu podczas każdej robótki.

Szydełka tunezyjskie w praktyce — jak dziergać?

Szydełkiem afgańskim jesteś w stanie stworzyć wiele ciekawych rzeczy, tak, jak wspomnieliśmy. Nie mniej jednak samo dzierganie różni się znacznie od pracy z klasycznym szydełkiem. Sam proces nie jest trudny do nauczenia się, lecz czym więcej wprawy tym więcej korzyści wyciągniesz ze współpracy z szydełkiem tunezyjskim. Polecamy się zapoznać z charakterystyką dziergania na tym długim szydełku, gdyż cały proces przebiega szybciej niż na klasycznym szydełku teflonowym.

Ważne aspekty splotów tunezyjskich — na co zwracać uwagę?

  • szydełkujesz do prawej do lewej, a następnie powracasz od lewej do prawej,
  • nie odwracasz robótki — pracujesz tylko na prawej stronie,
  • każdy rząd przerabiasz w dwóch etapach — rząd oczek postępujących oraz rząd powrotny,
  • robótka na szydełku tunezyjskim może się często zwijać, postaraj się temu przeciwdziałać (np. obrobienie brzegu szydełkiem klasycznym).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Płatności tpay
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl