Sznurki metalizowane

Sortuj produkty
sortuj wg :
1 2 3

Do czego służą sznurki metalizowane?

Sznurki metalizowane służą przede wszystkim do tworzenia finezyjnych obszyć i ozdób. W krawiectwie wykorzystuje się je, aby wyszyć wzory na odzieży lub tekstyliach, takich jak bogato zdobione poduszki, narzuty czy zasłony. Co ciekawe sznurki metalizowane wykorzystuje się również w innych branżach. Spotkać je możemy w zakładzie szewskim oraz w pracowni rzemieślniczej, gdzie wykonuje się ręcznie biżuterię.

Tego rodzaju sznurki wykorzystywane są również do tworzenia ozdób do torebek, pasków lub plecaków. Często spotykamy także sznurki metalizowane jako element służący do pakowania prezentów i utrzymania papieru na swoim miejscu. Można powiedzieć, że produkty te są niezbędne do wszelkich dzieł rękodzielniczych.

Sznurki metalizowane ozdobne w asortymencie Pasmanterii Pasja

W Pasmanterii Pasja dbamy o bogaty wybór sznurków metalizowanych. Wiemy, jak ważne jest wykończenie swojej pracy. To właśnie takie drobne akcenty i dbałość o szczegóły wpływa na profesjonalizm. Ręcznie zdobione sukienki i ozdoby do domu to nie tylko przedmioty, ale także kawałek talentu osoby, która je wykonała. W ten sposób zwykła poduszka może stać się nośnikiem wspomnień – szczególnie jeśli zdobienia sznurkami wyszły spod ręki ukochanej babci.

W naszej pasmanterii oferujemy między innymi:

  • sznurek metalizowany złoty,
  • sznurek metalizowany srebrny,
  • sznurek wiskozowy skręcany atłasowy,
  • taśmę ząbkowaną metalizowaną złotą,
  • taśmę ząbkowaną metalizowaną srebrną,
  • taśmy zygzakowe metalizowane,
  • taśmy proste ozdobne metalizowane.

Większość naszych produktów dostępna jest w wariantach o różnych grubościach. Sznurki metalizowane znajdziesz bowiem od wymiarów 1,7 mm do aż 7 mm. Dzięki temu możesz wybrać odpowiedni produkt, który najlepiej sprawdzi się w Twojej pracy. Jeśli sznurek ma być tylko delikatnym akcentem, wybierz opcję cieńszą, natomiast w przypadku, gdy sznurek ma być główną ozdobą całego przedsięwzięcia, warto skorzystać z produktów grubszych.

Sznurek metalizowany – jak zabezpieczyć końcówkę?

Wiele osób wybierających sznurek metalizowany zastanawia się, jak zabezpieczyć sznurek przed rozwinięciem się metalizowanych włókien po przecięciu. Z racji swojej skręcanej budowy, niektóre sznurki w momencie przerwania ciągłości od razu się rozplątują, tworząc nieestetyczną "miotłę". W takich momentach los całej dotychczasowej pracy wisi na włosku. Istnieje jednak kilka sposobów, które pozwalają bezpieczne uciąć kawałek sznurka metalizowanego.

Jednym z nich jest oklejenie miejsca, w którym chcesz dokonać cięcia – taśmą. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się taśma izolacyjna cienka. Po oklejeniu wystarczy przeciąć taśmę na pół, a jej części zabezpieczą sznurek przed rozwinięciem.

Drugim sposobem jest przypalenie sznurka przypalarką. Narzędzie to delikatnie nadtopi metaliczne nici, dzięki czemu miejsce przecięcia będzie zabezpieczone przed rozplątaniem. W tym wypadku może sprawdzić się także zapalniczka, a nawet gorący klej.

Jak wybrać odpowiednie sznurki metalizowane?

Sznurek metalizowany powinien być dobrany do struktury materiału. Delikatne tkaniny nie poradzą sobie z grubymi, obciążającymi sznurkami. Znacznie lepiej ich ciężar udźwigną twardo plecione poszewki na poduszki bądź narzuty.

Dodatkowo przy wyborze znaczenie ma także zakres prac. Do tworzenia biżuterii przydadzą się cieńsze tasiemki i sznurki metalizowane. Natomiast w przypadku wytwarzania ozdób świetnie sprawdzą się grube sznurki metalizowane z wiskozy i ozdobne wstążki.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Płatności tpay
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl