Sznurki satynowe

Sortuj produkty
sortuj wg :

Gorsetowe sznurki satynowe

Sznurki satynowe to wyjątkowe i urokliwe materiały, bardzo popularnie praktykowane przy tworzeniu biżuterii. Nazywane także sznurkami gorsetowymi, ponieważ pierwotnie służyły tylko do wiązania gorsetów, rozpoznawalne są dzięki bardzo widocznemu połyskowi, który towarzyszy sznurkowi na całej powierzchni. Wykonane są z włókien topliwych, co oznacza, że będą wręcz idealne do wyplatania przedmiotów techniką makramy — w tym bransoletek Shamballa.

1 2

Sznurek satynowy — do bransoletek i nie tylko

Sznurki gorsetowe, dzięki swojej miękkości i śliskiej budowie są stworzone do wyrobu najpiękniejszych, kolorowych bransoletek, kolczyków czy naszyjników. Pomysły na wykorzystanie sznurka satynowego w tworzeniu biżuterii ogranicza tylko Twoja wyobraźnia! Istnieje wiele technik umożliwiających najlepsze wykorzystanie tego rodzaju sznurka. Oto kilka z nich: 

  • plecionki makramowe
  • japońskie plecionki na dysku kumihimo
  • technika sutaszu
  • zszywanie

 

Najczęściej wykorzystywaną, spośród wyżej wymienionych jest technika makramy. Warto podkreślić, że to właśnie dzięki niej zaczęto wykorzystywać satynowy sznurek do shamballa. Bransoletki shamballa bardzo łatwo rozpoznać, dzięki dużej liczbie splotów. Co więcej, jeszcze bardziej zjawiskowo wyglądają z dodatkiem eleganckich koralików. 

Oprócz bransoletek, dzięki miękkości i gładkości, sznurki satynowe są doskonałą alternatywą na bazę dla naszyjnika. Sznurki nie są zbyt grube, więc bez problemu będzie można na nim umieścić wisiorek. Warto dodać, że nieznikający połysk z satynowego sznurka, to będzie niewątpliwie duży atut takiej, niekonwencjonalnej biżuterii.

Sznurki gorsetowe, jako kreatywne dodatki

Wiadomo, że sznurek do gorsetu jest dosyć istotny w tej kreacji. Musi być z połyskiem, wytrzymały i dopasowany kolorystycznie. Biały sznurek gorsetowy może być idealnym wiązaniem także w sukni ślubnej. Takie rozwiązanie jest często spotykane w ręcznie szytych modelach z gorsetem.

Kreatywnym rozwiązaniem, do którego możesz użyć sznurka satynowego, są dekoracje okolicznościowe. Co więcej, będąc w tematyce ślubnej — wykorzystuje się go do wiązania zaproszeń oraz do zawieszenia etykiet, na przykład na alkohol. Stanowi, więc on adekwatne zastępstwo dla wstążek ozdobnych.

Sznurek satynowy 2 mm — sklep internetowy Pasja

Oferowany przez nas sznurek satynowy do shamballa, posiada dosyć szeroką bazę kolorystyczną. Znajduję się w niej także odcień „multicolor”, ze wszystkimi kolorami tęczy. Dla Twojej wygody możesz kupić dowolną ilość metrów w naszym sklepie, a my odmierzymy je Tobie i wyślemy jak najszybciej! Grubość naszego sznurka gorsetowego oscyluje wokół 2 mm. Sznurek jest bez rdzenia oraz nie odkształca się, co jest ważne w wielu projektach.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Płatności tpay
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl