Artykuły krawieckie, które powinieneś mieć w domu

01.03.22

Przybory do szycia potrafią być nieocenione nie tylko przy pracy krawcowej, lecz także w domu podczas małych, nieprzewidzianych „awarii”. Warto mieć w swoim pokoju przeznaczoną szufladkę na różnorodne, przydatne akcesoria krawieckie — nigdy nie wiesz kiedy będzie trzeba ich użyć, ale zawsze będziesz przygotowana. Może właśnie zastanawiasz się, gdzie kupić centymetr krawiecki? A może szukasz innych narzędzi? W tym wpisie dowiesz się, co powinna zawierać Twoja szufladka z rzeczami do szycia!

Akcesoria do szycia - 7 niezbędnych rzeczy, które musisz mieć!

1. Igły

Podstawowe prace krawieckie nie obędą się bez igieł. Warto posiadać je w dwóch rodzajach, zależnych od sposobu szycia - ręczne i maszynowe. W momencie jeśli chcesz coś przyszyć na szybko, to trzeba mieć pod ręką igły do szycia ręcznego. Nie każdy posiada maszynę do szycia i ma możliwość jej użycia. Jeśli jednak masz maszynę to postaw na dobrą jakość igieł znanej firmy i wymieniaj je co zalecaną ilość godzin (około 9-12h). Dużą zaletą tego akcesorium jest dostępność - zakupisz je dosłownie w każdej pasmanterii. 

Warto wiedzieć: Przed zaczęciem pracy na maszynie z materiałami dopasuj odpowiednią grubość igły, a także jej rodzaj. Najpopularniejszymi są: uniwersalne, do jeansu, do stretchu oraz ball-point (do dzianin). Przy nieodpowiednim dopasowaniu igła może ulec zepsuciu!

Igły profesjonalne John James do szycia ręcznego

2. Nici

W szyciu bez pewnych elementów nie da rady zacząć nawet pracy. Nici do szycia są elementami najbardziej potrzebnymi, jeśli chcesz na szybko zlikwidować małą dziurkę, przyszyć guzik lub naszyć jakiś element. Generalnie nici to fundament krawiectwa, najważniejsze akcesoria do maszyn do szycia. Zaopatruj się zawsze w sprawdzone marki takie jak Ariadna lub Amanda. Najczęściej kupuje się nici poliestrowe, lecz dla produktów w pełni bawełnianych są też stosowne rodzaje, a także dla jeansów i wyrobów kaletniczych.

Nici do szycia dla krawców

3. Nożyce krawieckie i obcinaczki

Nożyczki są ważnymi elementami w każdym przyborniku. Za pomocą ostrych ostrzy przetniesz każdej grubości materiał oraz nitki. Mocne i grube nożyce są gwarancją prostego cięcia wszelkich tkanin. Warto przyjrzeć się modelom z wyprofilowaną rączką, która zapewni komfortowy chwyt.

Mniejsze obcinaczki mogą stanowić ciekawą, mniejszą alternatywę. Dzięki nim szybko obetniesz zbędny kawałek nitki lub sznurka. Co więcej, ich cena jest niewielka, więc warto przynajmniej mieć w domu jedną sztukę tego akcesorium!

W domu nożyczki potrzebne są do różnorodnych prac i cięcia różnych elementów. Wybór markowych Fiskars lub Premax gwarantuje Tobie jakość na długi czas!

Profesjonalne nożyce krawieckie Fiskars

4. Centymetr krawiecki

Miary krawieckie to kolejne potrzebne przybory do szycia, które umożliwiają dokładne pomiary podczas przeróbek. Z dokładnością do milimetra możesz pomierzyć wszelkie szerokości i długości, a także obwody - takie liczby szczególnie są potrzebne przy projektowaniu i przekształcaniu ubrań. Gdzie kupić centymetr krawiecki? Zdecydowanie polecamy naszą pasmanterię Pasja, która oferuje różnorodne miary!

Centymetr krawieckie niebieski - podstawowe akcesorium

5. Kreda krawiecka

Podczas domowych prac z materiałami trudno pominąć zaznaczanie miejsc przecięcia tkaniny. Kreda jest bardzo praktycznym narzędziem, które po pierwszym praniu szybko zniknie i nie będzie widać roboczo wykonanych śladów. Do rysowania znajdziesz w pasmanteriach także inne użyteczne akcesoria do szycia: znikające pisaki, mydełko krawieckie, a także ołówki.

Czerwona kreda do zaznaczania w szyciu

6. Szpilki

Może nie są to bezpośrednie rzeczy do szycia, lecz na pewno pomagają i są bardzo pomocne ogółem w środowisku domowym. Szpilki krawieckie sprzedawane są w zestawach po kilkadziesiąt sztuk. Do wyboru są różne długości oraz główki - szklane, perłowe czy stalowe. Chyba najbardziej uniwersalnymi są stalowe, krótkie szpilki z kolorowymi główkami. W Pasmanterii Pasja dostępne są najlepsze jakościowo dostępne marki z Niemiec oraz z Czech. Polecamy!

Dodatkowo jako pomoc warto zaopatrzyć się w specjalną poduszkę, nazywaną igielnikiem, w ten sposób będziesz mogła mieć wbite szpilki pod ręką.

Kolorowe szpilki krawieckie dla szycia z główkami

7. Organizer

Może nie są to bezpośrednio akcesoria do szycia na maszynie, lecz przyborniki i organizery ułatwiają trzymanie porządku w całym, twoim krawieckim zakamarku. Przy mnogości produktów pasmanteryjnych łatwo się pogubić, szczególnie jak dodamy do tego różne warianty kolorystyczne i gamę rozmiarów. Najprostsze przyborniki dostępne są już od kilkunastu złotych, hobbyści czasami decydują się na solidniejszy zakup na lata - niciarki. Takie drewniane organizery z szufladkami mają swój niepowtarzalny urok wraz, a ponadto w każdej półeczce znajdzie się miejsce na każdy najmniejszy element.

Przybornik z przyborami do szycia dla każdego

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Płatności tpay
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl